Translate

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

reklama
--------------------------------

--------------------------------
donates

CYANOGENMOD 11 - instalace pro GT-I9195 Galaxy S4 mini (T-mobile)

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

cyanogenmod-11-logo

Také jsem čekal a čekal na vydání nové verze Android alespoň 4.4.2 ve formě OTA aktualizace od T-mobile (I9195XXUBML4).

Do dnes jsem nic neobdržel, tak jsme na to šel trochu jinak, již původně jsem zamýšlel vydat se cestou Cyanogenmodu ve verzi 11,  která již nejnovější Android 4.4.4 Kitkat podporuje.

Jelikož rootování Samsungu Galaxy S4 mini od brandu T-mobile, není tak jednoduché jak se zdá, nakonec to lze stejnak lehce přelstít. A tak po dlouhém čase zkoušení flashovat root s pomocí CWM neúspěšně, jsem se dozvěděl, že stejným způsobem si můžete udělat flash na stock rom (neporušení žádné garance na reklamaci). Plno jich je uvedených již právě ve verzi 4.4.2 na SAMMOBILE. Odkud se taky stáhne celý balíček a instaluje se pár kliknutími přes Odin aplikaci.

CM11-2

Vše je tedy na konec velmi jednoduché, momentálně jsem si stáhl nejnovější Nightly verzi CM 11 a po chvilce používání k plné spokojenosti. Jelikož - pokud si zde někdo myslí, že si přilepší k menší spotřebě baterie ze stávající verze 4.2.2 na 4.4.2 (stále STOCK ROM - tedy originální ROM od Samsungu) - tak Vás musím zklamat už teď, žádná hitparáda to tedy není! Spotřeba klesla zhruba tak o 15-20% rychleji, jak u předchozí verze! Ok systém je trochu rychlejší, svižnější, dokonce i v Antutu dostanete o tisícovku víc bodů, ale to je vážně tak vše na úkor té spotřeby. A právě v tenhle moment, když už je nainstalována jiná STOCK ROM, kde už mimochodem není zdržení při zapínání telefonu v podobě trapné znělky a loga T-mobile. Tak se může pokračovat ROOTem a pak už jen instalací nového Androida od Cyanogenu! Nyní uvedu tedy postup krok za krokem, jak je již mým zvykem ;)

velké dík projektům XDA Developers, Clockwork Team a CyanogenMod.

Návod je na vlastní nebezpečí a nemusí fungovat všem, ale jak už to bývá funguje na všech I9195 bez rozdílu sestavení. Zároveň upozornění, že nenesu žádnou odpovědnost, při poruše Vašeho přístroje. Vše děláte na vlastní nebezpečí a tímto zásahem zaniká záruka.

 

 

 

POSTUP

A) Co budeme vše potřebovat za soubory?

(předpokládám že důležité věci máte již zálohované, kontakty, kalendář atp. většinou nemusíte zálohovat, jelikož to google account dělá za Vás)

POSTUP A - ROOT

Přípravíme si Odin + Clockwork recovery + Stock rom, ty poté rozbalíme do jedné složky v PC, aby bylo vše pohromadě.
(Předpokládám že máte již nainstalovaný Samsung KIES na PC - jelikož odtud jsou potřebné USB drivery, pro správné připojení mobilu k PC)
Připojte nyní mobil k PC pomocí USB, tak aby jste mohli nahrát soubory na SD kartu.
Na SD kartě si vytvoříme složku například install a sem zkopírujeme 3 soubory: S4mini_RootKit_v2.zip, gapps-kk-20140606-signed.zip a cm-11-20140731-NIGHTLY-serranoltexx.zip.
Mobil teď jednoduše vypneme.

1 - Příprava
Mobil musíme spustit v download modu, tak aby šel nahrát Stock rom, přes Odin.
Přidržíme tlačítko VOLUME DOWN + HOME a POWER (Vše se drží do té doby, dokud mobil nenastartuje do právě již zmiňovaného modu)
Tlačítkem VOLUME UP poté potvrdíme, že chceme pokračovat.

2 - Nahrávání přes Odin program
V PC si teď otevřeme program ODIN3 3.09.exe, zde odškrtneme volbu F. Reset Time, ale ponecháme Auto Reboot.
Připojíme mobil pomocí USB kabelu k PC a po nahrání všech driverů, jako nové zařízení se objeví v odinu na prvním bloku v modrém rámečku COM11*.
V tuto chvíli, je tedy vidět, že mobil se úspěšně spojil s programem a můžeme Flashnout Stock Rom, klikneme na AP a vybereme soubor I9195XXUCNE6_HOME.tar.md5
Po chvilce se vypíše, že jse vše připraveno a stačí kliknout na START. Mobil se poté sám restartuje již s novým KitKatem.

3 - Nahrání ClockWork Recovery!
V podstatě zopakujeme postup č.2 akorát vybereme soubor recovery-clockwork-6.0.4.8-serranoltexx.tar.md5
Opět necháme mobil vypnout ale teď již zapneme jinak a to do RECOVERY modu.
Pomocí tlačítek VOLUME UP + HOME + POWER (vše postupně rychle za sebou) a držíme do té doby, než se nám nespustí Recovery.
Z nabídky vybereme pomocí volume up a down INSTALL THE ZIP FILE a vybereme složku install, kde nalezneme soubor S4mini_RootKit_v2.zip - potvrdit, že cheme nainstalovat a poté se vrátit na nabídku a potvrdit reboot device.

POSTUP B - FLASH

4 - Nahrání Custom Rom CM11
Stejným způsobem jako v č.3 budeme nahrávat nový ROM.
Nabootujeme do Recovery modu (volume up + home + power).
Zde vyberte Wipe Data a Wipe Cache, obojí potvrdit a pak vyberte opět install the zip file a vybereme CM11 k flashnutí. Po flashnutí ještě zůstaňte a vyberte znovu install from zip a teď se vybere soubor gapps-kk-20140606-signed.zip, opět flashneme a poté se vraťte na nabídku reboot device.

5 - Finální konfigurace a instalace
Nyní se už mobil objeví s logem Cynogenmodu a nějakou tu minutut musíte vyčkat. Poté už jen vybrat klasicky češtinu a přihlásit se k účtu google a potvrdit si synchronizace.

Toť vše, systém pak celý ještě po nastavení a dohrání všech vašich app z play store pro sychr ještě jednou restartujeme.
Tak přeji svižnější chod, rychlejší mobil, lepší výdrž a lepší vzhled! ;-))
Ps. Nezapomeňte taky na Donate, psaním tohoto návodu step by step mi dalo trochu na čas... ;)

AKTUALIZACE - 6.9.2014

T-mobile konečně uvolnil svoji oficielní ROM (I9195XXUCNF7) - Tudíž jedná se o nejnovější sestavení modemu. Tento návod je psán na modem předtím tedy verzi UCNE6. Nicméně chci dodat, že instalaci si můžete udělat klasicky již na tuhle novější verzi. A ti kteří již mají nainstalovaný CM 11 a i verzi zíkladního pásma I9195XXUCNE6, mohou si jednoduchých způsobem zaktualizovat modem na novější. Vše se děla přes ODIN opět.
Spustíme tedy mobil v Download modu, spustíme Odin, připojíme přes USB.
Nahrajeme novější modem verze UCNF7 zde ke stažení (POZOR, musíte rozbalit soubor .tar a ponechat si jen soubor bin)
Nahrajeme pomocí CP a nenecháme nic dalšího zaškrtlého (tz. reboot, F/ reset apod.)
Tlačítkem START provedeme akci, po dokončení a označení za PASS. Mobil odpojíme a dlouhým stiskem tlačítka power vypneme.
Mobil se buď restartuje, nebo vyplne, v tomto okamžiku se musí rychle stihnout přidržet klávesy VOL DOWN + HOME > aby jsme se opět dostali do DOWNLOAD modu.
Celou akci zopakujeme ještě jednou, takže stačí dát podruhé start. (Hold je to důležité udělat takhle po sobě!)
FAQ? - K čemu je novější sestavení modemu?
K lepšímu zachycení signálu, kompatibility s LTE, WIfi a hlavně i výdrž baterie.

 

Uvítám také vaše postřehy a reakce zde v diskuzi pod článkem.

CM11-1  CM11-4

No a na závěr bych ještě DOPORUČIL, zkalibrovat si baterii, jelikož s každou novou ROM, by se toto mělo dělat. K Tomu poslouží dobře například aplikace Battery Calibration.

CM11-6  CM11-7

Jako další skvělá věc je, že další updaty Cyanogenu jdou už přes OTA, takže klasicky můžete jednou za čas takto pohodlně aktualizovat, bez ztráty nastavení a dat.

CM11-8  CM11-9

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Josééé

  Tak supr nainstalovanej UCK5 od T-mobile, tak jsme zvědavej jak to bude na GPS a LTE :-P

 • heget

  V odpovědi na: Josééé

  Skvelej modem co se tyce vydrze baterie!!

 • Petr V.

  V odpovědi na: heget

  Akorát ho testuji skoro 3 dny a velice dobré výsledky. Asi zatím nejlepší modem co kdy byl pro I9195...

 • Pako

  V odpovědi na: Petr V.

  Me se stale sovedcil nejvice UBML4

 • Heget

  tady je můj screen pro představu:
  http://jpeg.cz/images/2014/11/25/MeGxI.jpg

 • Patrik

  Lidi, jakou máte spotřebu při zapnutých datech, třeba na LTE/3G ?
  Já mám s ucnh5 cca 22hod provozu a z toho screen zapnutý max 3hod.
  Rád bych věděl i vaše postřehy, síť T-mobile.

 • Patrik

  Při instalaci CM není nutno použít rootkit, CyanogenMod je už v základu rootnutý a stejně se dělá před jeho instalací Wipe data a cache. Odzkoušeno a funguje, stačí tedy pouze nahrát novou recovery z které potom proběhne Wipe a následně instalace CM a gapps.

 • sorry mám telefon od 11-2013

 • Zdravím. mám I9195XXUCNH5 telefon mám od listopadu 2014 a automaticky jsem dělal aktualizace systému. Teď se mi párkrát stalo že ačkoliv jsem měl 3 dílky signálu byl jsem nedostupný na což jsem přišel až když jsem chtěl volat a napsalo mi to že nejsem registrován v síti . Jsem u O2. Můžu uvedený postup použít ? Pomůže mi to ?

Nahraj více
template joomla 1.7

KONTAKT - VERZE - ODKAZY - PŘIHLÁSIT SE - SITEMAP

Všechna práva vyhrazena Tomáš Holík - © MAXI WEB (2014)